BORSAKONYA ÜRÜN PİYASASI ARACI KURUMU A.Ş.

Konya Ticaret Borsası bağlı ortağı Türkiye’nin Hububat alanında 'İlk' ELÜS İşlemi'ni gerçekleştiren BorsaKonya, 26.07.2019 tarihinde 5174 sayılı kanunun 53. Maddesi gereğince kurulan Türkiye Ürün İhtisas Borsası(TÜRİB)’na kadar ülkenin en yüksek işlem hacmine sahip aracı kurumu olarak faaliyetini sürdürmüştür.

Ürün Piyasası Aracı Kurumu olarak Ortaklarımız ile yeniden yapılanan şirketimiz, 2024 yılının ilk yarısında faaliyete geçmesi planlanan ELÜS ve ELÜS’e dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin alım satımında hizmet vermeye devam etmektedir.

Misyon

Elektronik Ürün Senedi(ELÜS) ve ELÜS’e dayalı vadeli işlem sözleşmeleri deneyimini kolaylaştırmak ve etkin bir platform sağlamak için çözümler sunuyoruz. Tarım Ürünleri emtiaları ile müşterilerimizle uzun vadeli ilişkiler geliştirerek, Tarım ekonomisi ve ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz.

Vizyon

Tarım Ürünleri emtiaları alım satımında sektörde öncü bir konumda olmayı hedefliyoruz. Teknolojik gelişmeleri yakından takip edip, müşterilerimize yenilikçi çözümler geliştirerek sektörde sürdürülebilir başarı elde etmeyi amaçlıyoruz.

Ortaklarımız

Konya Ticaret Borsası
Karaman Ticaret Borsası
Cihanbeyli Ticaret Borsası
Karapınar Ticaret Borsası
Akşehir Ticaret Borsası
Ilgın Ticaret Borsası
Ereğli Ticaret Borsası